Нацполіція викрила в Дніпрі злочинну організацію, яка займалась підробкою офіційних документів з мільйонними оборудками

49-річний мешканець Дніпра разом зі своїм рідним братом та сином зібрали коло довірених осіб і розробили чіткий план налагодження кримінального бізнесу виготовленню сфальсифікованих документів із нанесенням голографічного захисту. Виготовлена незаконним засобом "продукції" збувалась на території всієї України.
У поле зору оперативників Департаменту карного розшуку Національної поліції України потрапила група осіб, яка організувала протиправну діяльність у сфері обігу офіційної документації. У організації було чітке розділення обов’язків. Одні "співробітники" відповідали за необхідне обладнання та налаштування неліцензійного програмного забезпечення, інші підшуковували дійсні бланки офіційних документів, вносили в них потрібні зміни, неправдиві відомості, голографічні захисні елементи. Окреме група відповідала за збут продукції та пошук покупців, розміщуючи для цього відповідні оголошення в одному з месенджерів. Передачу зразків документів та їх підроблену версію здійснювали з дотриманням суворої конспірації виключно поштовим зв’язком – вказуючи у квитанції відправлення вигадані прізвища та мобільні телефони.
Як встановили правоохоронці, загалом до протиправних оборудок причетні 10 осіб, віком від 25 до 49 років.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України та силової підтримки поліції особливого призначення, правоохоронці провели одночасно 40 санкціонованих обшуків на території 8 областей України та Києва. У фігурантів справи було вилучено спеціальне обладнання, підроблені документи, зокрема МВС та Національної поліції України, оргтехніку, банківські картки, чорнові записи та накладні, а також понад 1 000 000 гривень у різній валюті, зброю, набої та 4 автомобілі.
9 фігурантам, серед яких і організатори, слідчі ГСУ НПУ оголосили про підозру за створення, керівництво та участь у злочинній організації, виготовлення та збут голографічних захисних елементів та підроблення, збут і використання підроблених документів (ч. 1,ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 199, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України). Рішенням суду учасників затриманої групи взято під варту із правом внесення застави до 5 000 000 гривень, організатори під вартою безальтернативно.
За скоєні протиправні дії законодавство України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Тривають подальші слідчі дії, з метою притягнення до відповідальності інших фігурантів злочинної організації.